Den Polske Foreningen i Fredrikstad Orgnr. 993972835 

Nasza misja

Związek Polaków we Fredrikstad powstał w 2009 roku, a pierwsze zajęcia w powołanej na bazie ZPF Polskiej Społecznej Sobotniej Szkoły we Fredrikstad odbyły się we wrześniu 2009 roku. Jest organizacją społeczno- kulturalną, apolityczną, skupiającą Polaków zamieszkałych na terenie Norwegii, Norwegów i innych obcokrajowców sympatyzujących z kulturą polską. Połączyło nas zamiłowanie do języka polskiego, chęć promowania Polski poza granicami kraju oraz idea niesienia pomocy Polakom mieszkającym w Norwegii. 

Od początku działalności organizowaliśmy koncerty, bale polonijne a także odczyty, wystawy, warsztaty, spotkania oraz wszelkiego rodzaju eventy dla młodocianej i dorosłej Polonii. Naszym niewątpliwym sukcesem była organizacja koncertu fortepianowego ,,Sounds of Independence,, w 2018 roku – fortepian Marek Bracha. W raku 2019 braliśmy udział w organizacji The Tall Ships Race we Fredrikstad W 2019 roku. Przy współpracy z Ambasadą Polski w Oslo stworzyliśmy komisję obwodową do Wyborów parlamentarnych we Fredrikstad.

Uczestniczymy w akcjach charytatywnych i wspieramy potrzebujących. Promujemy polonijnych artystów i współpracujemy z lokalnymi polskimi firmami oraz stowarzyszeniami z Polski i Norwegii. Na wszelki możliwy znany nam sposób budujemy dobry wizerunek Polonii w norweskim społeczeństwie. Jesteśmy w dobrych stosunkach z wieloma norweskimi instytucjami oraz Ambasadą Polską w Norwegii.

Naszym priorytetem jednak i podstawowym celem jest prowadzanie Polskiej Społeczne Sobotniej Szkoły we Fredrikstad. Nasze wszelkie poczynania skupiają się na wspieraniu działalności szkoły.

Dołącz do Nas – razem możemy więcej! Zapisz się już dziś.

Koordynatorzy i wolontariusze

Lidia Lisiecka-Wieczorek

Przewodnicząca Zarządu | Promocja | Koordynator PSSSwFredrikstad

Zbigniew Górski

Zastępca Przewodniczącego Zarządu | 
Osoba kontaktowa ds mediów
Koordynator finansowy

Mariusz Kala

Członek Zarządu | Dyrektor PSSSwFredrikstad
Koordynator Administracyjny |  Menedżer Eventów

Justyna Biżek

Członek Zarządu | Reklama
Koordynator Eventów

Katarzyna Stasica-Biskup

Członek Zarządu | 
Koordynator Eventów

Barbara Ratajczak-Tretel

Członek Zarządu | 
Koordynator wspierający

Jesteś pełen pasji – Dołącz do Nas!

biuro@fredrikstad.com.pl

Zaprasza do współpracy!

Facebook

Dołącz do naszego związku i wesprzyj nasze działania. Zostań członkiem ZPF już dziś.

Składka członkowska dla rodzin to jedynie 200 kr rocznie. Zyskasz możliwość wzięcia udziału w naszych wspólnych projektach.

DNB Norge
Nr Konta:  15031080638
IBAN: NO5515031080638
BIC/SWIFT: DNBANOKKXXX